ماییم و نوای بی نوایی.............................بسم الله اگر حریف مایی

نماز

نوشته شده توسط :سحر و مهر...
سه شنبه 10 اسفند 1389-09:14 ق.ظ

نماز و هجرت
حضرت ابراهیم مى گوید:
خداوندا! ذریّه خودم را در منطقه خشك و بى آب و گیاه قرار دادم ، پروردگارا! براى اقامه نماز.« ربّنا انّى اسكنت من ذریّتى بواد غیر ذى زرع ربّنا لیقیمواالصلوة »

آرى ، ابراهیم براى اقامه نماز به مكه آمد، تا كعبه را به عنوان قبله نمازگزاران تجدید بنا كند، و سپس مردم را به حج دعوت نمود، گویا نماز به سوى كعبه ، بیش از طواف به دور كعبه ، در نظر ابراهیم جلوه كرده است !
آنجا كه خواب از مناجات بهتر است

روزى رسول اكرم صلّى اللّه علیه و آله نماز صبح را با جماعت خواندند، ولى دیدند امروز على علیه السّلام به مسجد نیامده است . حضرت ، در خانه على رفتند و پرسیدند چرا او در جماعت شركت نكرده است ؟!
فاطمه علیها السّلام گفت : على دیشب تا صبح مناجات داشت و صبح از خستگى نمازش را در منزل خواند.
حضرت فرمود: به او بگوئید به جاى مناجات طولانى مقدارى بخوابد ولى نماز جماعت صبح را از دست ندهد.
آرى ، خوابى كه مقدّمه جماعت باشد، بهتر از مناجاتى است كه حال جماعت را از بین ببرد.
نماز در جلو چشم مردم نه در خفا

امام حسین علیه السّلام روز دوّم محرم وارد كربلا و روز دهم شهید شد. بنابراین مدّت اقامت حضرت هشت روز بود و مسافرى كه كمتر از ده روز بماند نمازش شكسته است .
نماز دو ركعتى دو دقیقه بیشتر طول نمى كشد، به خصوص در هنگام خطر، امام حسین علیه السّلام نیز روز عاشورا بارها به خیمه ها رفت و آمد داشت و مى توانست نماز ظهرش را در خیمه بخواند، ولى بنا داشت در معركه بخواند. دو نفر از یارانش جلو نماز حضرت ایستادند و سى تیر را به جان خریدند، ولى نماز آشكارا برگزار شد نه در خیمه .
آرى ، به صحنه كشاندن نماز یك ارزش است . نباید در هتل ها، شركت ها، پارك ها، فرودگاه ها، خیابان ها و رستوران ها، نمازخانه در گوشه باشد، بلكه باید در بهترین مكان و در جلو چشم دیگران نماز اقامه شود، زیرا هر چه از جلوه دین كم شود، به جلوه فساد اضافه خواهد شد.
اگر كاسب ها اوّل وقت كنار مغازه خود اذان بگویند، مشتریان بد حجاب ، خودشان را جمع تر خواهند كرد.

نظرات() 
درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندها:


صفحات جانبی:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic